Petrol iş Mah. Üsküdar Cad. Kartal/İstanbul
info@frekansozelegitim.com
0 216 488 21 58

Eğitim Programlarımız

Özel Öğrenme Güçlüğü Programı

Öğrenme güçlüğü yaşayan bireylere yönelik hazırlanmış olan programınız akademik boyutunun yanında duyusal bütünlük, dikkat çalışmaları, destekleyici çağdaş yaklaşım ve alternatif yöntemleri içinde barındıran bir özelliğe sahiptir.

Programımızda öğrenci çeşitli tarama testlerine ve değerlendirme aşamalarına tabi tutulduktan sonra ihtiyaç analizi yapılarak öncelikleri belirlenir. Akademik çalışmalar öncesi hazırlık aşamasını oluşturan öğrenmeye hazırlık aşamasında bireyin ihtiyaçlarına yönelik duyusal bütünlük, koordinasyon ve dikkat çalışmalarıyla bu aşama desteklenmektedir.

Akademik çalışmalara geçmeden önce çoklu zeka kuramı ve çağdaş yaklaşımlar doğrultusunda bireye en uygun öğrenme yöntem ve teknikleri belirlenmektedir.

Program öğrenciyi birçok yönden destekleyecek bir ekip tarafından yürütülmektedir. Ekipte, öğrencinin eğitim sürecini yürüten koordinatör, özel eğitim uzmanları, psikolog ve desteklenecek farklı alanlara dair uzmanlardan( Dil Terapisti, Duyu Büt. Uzmanı vb) oluşmaktadır.

Kısa süreli hedeflerle yapılandırılan program belirli aralıklarla değerlendirmelere tabi tutularak yapılacak güncellemeler ve ilavelerle ilerlemektedir.

Eğitim süreci duyu terapisi, play attention, berard ait, konuşma terapisi vb. yollarla desteklenmektedir.

Program etkili ve motive edici etkinliklerle desteklenerek öğrencinin katılımı üst düzeyde tutulmaya çalışılmaktadır. Programın hedeflerine uygun yazılı ve görsel materyallerle süreç takip edilmektedir.

Eğitim sürecinin tüm aşamalarında aileye ve öğrenciye psikolojik destek ve danışmanlık hizmeti verilmektedir.

Özel Öğrenme Güçlüğü Aylık Eğitim Programı(Opsiyonel)

Eğitim Türü

Günlük

Haftalık

Aylık

Uzmanı

Birebir Akademik

1 Seans

3 Seans

12 Seans

Özel Eğitim Uzmanı

Dikkat Çalışmaları

 

2 Seans

8 Seans

Psikolog+ Uzm. Öğr.

Duyu Bütünleme

 

1 Seans

4 Seans

Duyu Büt. Uzm./Fizyoterapist

Psk. Danışmanlık

 

 

2 Seans

Psikolog

Destekleyici Uygulamalar Play Attention, Berard AIT, Tomatis vb*

 

  • Destekleyici uygulamalar bireyin ihtiyaçlarına ve uygulamanın alacağı zamana göre değişiklik gösterdiğinden uygulamaya özel program yapmak gerekmektedir.