Petrol iş Mah. Üsküdar Cad. Kartal/İstanbul
info@frekansozelegitim.com
0 216 488 21 58

Hakkımızda

Kartal Genç Frekans Özel Rehabilitasyon Merkezi

2006 yılından bu yana Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak hizmet veren kurumumuz farklı alanlarda desteğe ihtiyacı olan bireylere özel eğitim hizmeti vermektedir. Merkezimizde Talim Terbiye Kurulu tarafından hazırlanan Özel Öğrenme Güçlüğü Destek Eğitim Programı, Yaygın gelişimsel Bozukluklar Destek Eğitim Programı, Zihinsel Engelliler Destek Eğitim Programı ve Bedensel Engeliler Destek Eğitim Programı öğrencilerin ihtiyaçlarına göre hazırlanan Bireyselleştirilmiş Eğitim Programı ile takip edilerek eğitim Bireysel ve Grup şeklinde verilmektedir.

Kurumumuz tek kat olarak yaklaşık 600 m2 alanda Bireysel ve Grup Eğitim Odaları, Fizyoterapi Salonu, Çoklu Duyusal Oda (Multisensory Room), Oyun Terapi Odası, Veli Bekleme Alanları ve İdari Birimlerden oluşan bir yerleşim düzenine sahiptir. Ferah, aydınlık bir ortama sahip olan kurumumuz öğrencilerimizin ve velilerimizin kolay erişebileceği ve rahat edebileceği şekilde düzenlenmiştir.

Uyguladığımız destek eğitim programlarının yanında alternatif eğitim seçeneklerini de sunan, çağdaş yaklaşımlara açık, hizmet içi eğitimlerle personelini destekleyen, insanı çalışmalarının odağı olarak gören bir anlayışla yoluna devam etmektedir.

Misyon & Vizyon

MİSYONUMUZ
      Sadece okul için değil hayat için öğren prensibi ile yola çıktık. Bilişsel, bedensel gelişimi dikkate alan ama duygusal-sosyal gelişimi göz ardı eden bir eğitim anlayışı çocuğun toplumda sağlıklı bir birey olması açısından olumsuzluk yaratır. Bizler, bütünsel gelişimin öneminin farkında olan ve bu ışıkta yola çıkmış bir kurumuz. Gelişim kadar bu gelişimin belirli aralıklarla bilimsel yollarla değerlendirilmesi de eğitim anlayışımızın ayrılmaz bir parçasıdır. Öğrencilerimizi 21. yüzyılın eğitim anlayışı içinde ve ilkelerimiz doğrultusunda; mutlu, sağlıklı ilişkiler kuran, öz yeterliliği yüksek,  kendi kendine yeten, paylaşımcı, bilgili, katılımcı, cesaretli, bağımsız birer birey olarak topluma kazandırmak için çalışıyoruz. Uzman kadromuzla sadece öğrencilerimizin değil velilerimizin de hizmetindeyiz.

 
VİZYONUMUZ
—      Bir tohumdaki bilginin, doğada kendini doğal akışta şekillendirdiği gibi, her insanın özünde işlenmiş bilgi de özel ve doğru eğitimle şekillenir. Bireysel eğitim temelli eğitim anlayışımızla, her bireyin içinde saklı olan özelliğin farkındalığıyla, dünyamıza fayda katacak değerler işlemeye devam edeceğiz. Hedefimiz bireye uygun, doğru eğitim programını uygulamaya devam ederek var olan potansiyeli açığa çıkarmak. Evrenin frekansıyla, insanın frekansının dengelenmediği durumlarda başarıdan söz edilemeyeceğinin farkında olan Genç Frekans ailesi, bu farkındalıkla öğrencilerinin ve velilerinin ilerleyen, gelişen, kendine ve çevresine faydalı, dengede, mutlu bireyler olmalarına katkı sağlayacak yöntemler kullanan uzman kadrosuyla, daha sağlıklı ve mutlu bireyler yetiştirmeye devam edecek. Türkiye’ de en iyi eğitimi veren, her yıl artan sayısıyla en iyi okullara öğrenci gönderen özel eğitim ve rehabilitasyon merkezi olma yolunda ilerlemeye devam edeceğiz.